کد خبر : 12844
تاریخ انتشار : دوشنبه 9 آبان 1401 - 10:51
-

خطیب خبر داد؛

دومین عامل حادثه تروریستی شاهچراغ شناسایی و دستگیر شد

دومین عامل حادثه تروریستی شاهچراغ شناسایی و دستگیر شد
وزیر اطلاعات از شناسایی دومین عامل حادثه تروریستی شاهچراغ در شب گذشته خبر داد.

آبان نیوز : حجت الاسلام سید اسماعیل خطیب وزیر اطلاعات در همایش ملی پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه ما توان و اقتدارمان را مدیون مردم هستیم، اظهار کرد: شب گذشته موفق شدیم عامل دوم حادثه تروریستی شاهچراغ را شناسایی و دستگیر کنیم.

وی اظهار داشت: آنچه می‌تواند در مقابل تهدید، از کشور، دولت و ملت ما حفاظت کند، صنعتی است که همه باید در ایجاد آن تلاش کنیم که نصرت الهی را به همراه خواهد داشت.

حجت الاسلام خطیب ادامه داد: امنیت بر همه چیز اولویت دارد و زیرساخت و پای و بنیان همه امور کشور است. یکی از مهم‌ترین عواملی حفاظتی و پاسداری از این امنیت در مقابل تهدیدات گسترده دشمنان، پدافند غیرعامل است.

وزیر اطلاعات خاطرنشان کرد: پدافند غیر عامل اگر بتواند هوشمند، فعال، مؤثر و مصونیت زا باشد، می‌تواند در جهت برقراری امنیت ما نقش اصلی و جدی داشته باشد. بنابراین یکی از عوامل اولویت دار و مهم کشور ما است و البته ارزیابی آن کمتر از اهمیت آن نیست، بنابراین باید به صورت مستمر نظارت،، ارزیابی، کنترل و برآورد نسبت به آن وجود داشته باشد.

حجت الاسلام خطیب گفت: امروز تهدیدات نو و متغیر بر کشور ما وارد می‌شود، بنابراین باید نسبت به هوشمندی، هوشیاری، پیش‌بینی و درک آنها برای عملیاتی کردن هدایت اقدام جدی کرد.

وی بیان کرد: امروز دشمن از فناوری‌های نو به نفع خود و برای تهدید علیه ملت ما استفاده می‌کند، بنابراین سازمانی که بتواند برای مقابله با این تهدیدات هوشمندانه پیش‌بینی و پیشگیری کند و نسبت به آنچه حاصل می‌شود مصونیت سازی کند، می‌تواند در پدافند و مقابله با این تهدید توفیق به دست آورده و موفقیت را کسب کند.

وزیر اطلاعات خاطرنشان کرد: زمانی که ملت ما می‌خواهد یک ملتی مستقل، پیشرو و تمدن ساز باشد، دشمن نیز خواهد داشت و تهدیدات نیز متوجه کشورمان است، پس باید نسبت به آن تمهیدات لازم را پیش بینی کنیم. بنابراین ما باید از آن چیز که ظرفیت درونی کشور است و همچنین ظرفیت‌های بیرونی در آسیا و جهان استفاده کرده و در جهت ایجاد توان آفند و پدافند کارآمد برای کشورمان استفاده کنیم.

حجت الاسلام خطیب گفت: قرارداد شانگهای و همکاری با کشورهای آسیایی می‌تواند یکی از فرصت‌ها و قابلیت‌هایی باشد که در جهت قدرتمند شدن کشور باید از آن بهره گرفت.

وی با اشاره به تهدیدات دشمنان، گفت: با یک جنگ ترکیبی، هوشمند و مستمر دشمن روبرو هستیم و اگر امروز دشمنی در اغتشاش تجلی پیدا می‌کند یا تجمعی برگزار شده و یا احیاناً اقداماتی از این قبیل تعریف شده است، به همین اقدامات محدود نمی‌شود. بیش از ۴۰ سال است که دشمن هر روز توطئه، فتنه، کودتا و استفاده از گروهک‌ها و نفاق و البته تهاجم فرهنگی و هر چه در توان خود دارد را به کار گرفته است و امروز نیز هدف براندازی، تجزیه و تضعیف انقلاب، کشور و ملت ما را در ابعاد مختلف تعریف کرده و با بحران آفرینی و با استفاده از اقدامات خشن و عملیات‌های مختلف این اهداف را پیش می‌برد.

وزیر اطلاعات با اشاره به حوادث اخیر کشور، گفت: در این فتنه اخیر با اعتراض روبرو نیستیم بلکه با اغتشاش روبرو هستیم. در اعتراض، کشتن و آتش زدن و آسیب رساندن جا و تعریفی ندارد پس هر چیزی که در صحنه اجتماعی و در صحنه نخبگان و دانشگاهی همراه با خشونت و تخریب می‌شود، غیر از اغتشاش نام دیگری ندارد.

حجت الاسلام خطیب ادامه داد: آنچه را دشمن به شکل مسلحانه در کردستان و بلوچستان دنبال می‌کند، غیر از تجزیه طلبی رنگ و تعریف دیگری ندارد بنابراین آنچه با آن روبرو هستیم، یک بسته و پکیچ کامل است که سرویس‌های اطلاعاتی و کشورها و رسانه‌های بیگانه به عنوان یک بسته واحد تعریف کرده و هر روز با هماهنگی که ایجاد کردند آن را دنبال کرده و بحران می‌آفریند.

وی تصریح کرد: اغتشاشات اخیر یکی از سردمداران اروپایی می‌گوید این همان چیزی بود که خود را برای آن آماده کرده بودیم بنابراین بهانه و عاملی برای بحران افزایی و تهدیدی برای ملت پیدا و اهداف خود را دنبال کردند که پیش از آن جلسات متعددی توسط رژیم صهیونیستی، سرویس‌های آمریکایی سعودی و برخی کشورهای اروپایی در جهت برنامه ریزی آن برگزار شده که محتوا و مطالب آن وجود دارد و مستندات آن در دست دستگاه اطلاعاتی کشور ما قرار دارد. عمده هدایت و رهبری این اغتشاش را دشمنان ملت ایران هدایت می‌کند و عوامل سنتی از جمله گروهک‌های تروریستی بازیچه این خیمه شب بازی هستند.

وی یادآور شد: این‌ها همه کسانی هستند که بازیگران و عوامل این خیمه‌شب‌بازی هستند. در داخل هم می‌توانیم یک اقلیتی که پرخاشگر و خشونت‌زاست ببینیم که در این اقلیت با یک اقلیتی روبرو هستیم که آموزش دیده‌اند، سازمان‌یافته، مزدوری کرده و مدارکی وجود دارد که پول گرفته و امکانات گرفته است چه به طور مستقیم یعنی کسانی که در کشورهای مختلف آموزش دیده‌اند و چه به طور غیرمستقیم که فضای مجازی این امکان را برای آنان فراهم آورده است.

وزیر اطلاعات یادآور شد: ما یک اقلیتی را در اغتشاشات می‌بینیم که محصول آسیب‌های اجتماعی ماست، پس کسانی که امروز در این کشور مسئولیتی اجتماعی دارند، باید برای این اقلیت آسیب‌دیده فکری کنند.

خطیب ادامه داد: ما در مواجهه با اجماعی که در میان دشمنان ما ایجاد شده توان و اقتدارمان را مدیون حضور مردم و همراهی آنان هستیم. مشارکت اجتماعی و سرمایه اجتماعی جزو اولویت‌هایی است که در جهت ارتقای آن باید برای حفظ امنیت کشور تلاش کرد و مطالبات و نارضایتی‌های و آنچه را که نیاز اجتماعی مردم ما در موضوعات اقتصادی و غیره باید در اولویت قرار گیرد.

وی با تاکید بر اینکه دشمن دست از دشمنی بر نخواهد داشت، تصریح کرد: امروز بعد از پایان نسبی و میرایی اغتشاشات و این فتنه و اظهار یأس علنی نسبت به آنچه اتفاق افتاده است، می‌بینیم که دست به اقدامات خشونت‌آمیز و تروریستی می‌زنند و این چیزی است که در آتش‌زدن‌ها و کوکتل مولوتوف‌ها و عملیات تروریستی شاهچراغ شاهد آن هستیم و نکته دیگری که ما در همین آینده نزدیک با آن مواجه می‌شویم، این است که اقداماتی به اصطلاح به عنوان حقوق بشر را دنبال می‌کنند.

وزیر اطلاعات یادآور شد: دشمن تلاش می‌کند که اغتشاشات را با بحران‌آفرینی‌های جدید و با کمک اقدامات ایذایی و فشارهای جهانی و عملیات تروریستی و اقدامات هنجارشکنانه ادامه دهد. به دلیل رعایت یکی از اقدامات کوچک پدافندی در شیراز به لطف الهی سربازان گمنام امام زمان موفق شدند عامل دوم عملیات تروریستی شاهچراغ را شناسایی کنند./مهر

امتیاز شما
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.