کد خبر : 16136
تاریخ انتشار : یکشنبه 18 تیر 1402 - 16:37
-

سجادی: ظاهراً در فصلی که پیش‌رو داریم، قرار است از VAR شود

سجادی: ظاهراً در فصلی که پیش‌رو داریم، قرار است از VAR شود

آبان نیوز |  حمید سجادی در حاشیه بازدید از آخرین وضعیت ورزشگاه آزادی گفت: فقط استادیوم آزادی است که هم دوومیدانی و هم فوتبال از اینجا استفاده می‌کرده و برنامه‌مان هست که مجدداً این اتفاق بیفتد.  اولویت برای فوتبال است و در موارد خاص که دوومیدانی نیاز دارد،  بتواند از اینجا استفاده کند. دوومیدانی هم

آبان نیوز |  حمید سجادی در حاشیه بازدید از آخرین وضعیت ورزشگاه آزادی گفت: فقط استادیوم آزادی است که هم دوومیدانی و هم فوتبال از اینجا استفاده می‌کرده و برنامه‌مان هست که مجدداً این اتفاق بیفتد.  اولویت برای فوتبال است و در موارد خاص که دوومیدانی نیاز دارد،  بتواند از اینجا استفاده کند. دوومیدانی هم نیاز به یک استادیوم مجهز و استاندارد دارد. ما الان در تهران فقط مجموعه آفتاب انقلاب را داریم. این مجموعه هم به لحاظ دسترسی و هم تجهیز امکانات نیاز به اقداماتی دارد که ان‌شاءالله استادیوم آزادی این مهم را فراهم کند.

وی افزود: حدود ۷۲ قسمت و زون و همچنین پلکان‌ها نیاز به بازسازی و ترمیم دارد و ان‌شاءالله که با کمک مدیریت خوب شرکت توسعه بتوانیم همزمان با پیشرفت این اتفاقات و عملیات اجرایی و عمرانی‌مان میزبان رقابت‌های ورزشگاه به ویژه فوتبال هم باشیم. معمولاً در دنیا این کار را انجام می‌دهند که استادیوم را تعطیل می‌کنند، کار عمرانی را انجام می‌دهند و بعد مسابقات اجرا می‌شود، ولی خواهشی که از همکاران شرکت توسعه و مدیریت آزادی کردیم، این است که همزمان با انجام این تعمیرات، رویدادها را برگزار کنیم.

سجادی عنوان کرد: واقعیت این است که ورزشگاه آزادی به یک تصمیم انقلابی و یک اراده قوی نیاز داشت که با مشورتی که با هیئت دولت کردیم، قول همه گونه حمایت را داریم. یکی از سختی‌های کار این است که اگر بخواهیم در اینجا مسابقه فوتبال داشته باشیم، یک روز اختصاص به بازی پیدا می‌کند، یک روز نیز باید تمام این ادوات خارج شود و یک روز هم این ادوات به ورزشگاه برگردند. پس نیاز به صرف زمان و دقت است و همچنین ایمنی که باید رعایت شود.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: در واقع اگر بخواهیم مسابقه برگزار کنیم، از ۷ روز ممکن در طول هفته، سه روز را از دست می‌دهیم. برخی عزیزان می‌آمدند کنار تیم‌ها و قبل از مسابقه به راحتی ایراد می‌گرفتند که چرا باید این اتفاق بیفتد و برخی هم می‌گفتند چرا اینقدر طول می‌کشد. باید این را بگویم که اینها کار یکی دو روز و یکی دو ماه نیست و نیاز به زمان خاص خودش دارد. در حال برنامه‌ریزی هستیم تا منابع مالی آن فراهم شود . با قول مساعدی که از هیئت دولت داریم، امیدوارم این مسئله محقق شود. منابع که باشد، کار به صورت شبانه روزی اتفاق می‌افتد تا با سرعت بتوانیم همه کارها را انجام دهیم.

سجادی یادآور شد: سکوها هم سبک‌سازی و هم مقاوم‌سازی می‌شود و به راحتی می‌توان بخش‌های مختلف را چک کرد. امیدوارم هرچه زودتر تمام شود و جامعه ورزش کشور دوباره از این استادیوم استفاده کند و لذت ببرد. این استادیوم باعث فخر است و افتخار می‌کنیم چنین امکاناتی در کشور وجود دارد. هنر ما در حفظ و نگهداری و به‌روزرسانی این ورزشگاه است.

سجادی در پاسخ به این سؤال که بازسازی ورزشگاه چقدر طول می‌کشد؟ گفت: در شرایط عادی و اگر قرار بر آن باشد که یک شیفت کار شود و مشکل منابع هم نداشته باشیم، حداقل باید برای روی ۴۵ هزار متر مربع در سکوها کار شود. همه اینها از ساخت یک استادیوم زمان بیشتری نیاز دارد. خیلی‌ها به من گفته‌اند که کل مجموعه آزادی در ۳، ۴ سال ساخته شده، حالا این سکوها قرار است ۳ سال زمان ببرد. اگر بیش از یک نوبت کاری، کار شود، امکان دارد به یک سال و نیم کوتاه‌تر شود. در اتاق مدیریت به من توضیح دادند که برای اینجا طرح‌های خوبی وجود دارد. ان‌شاءالله این هویت‌سازی اتفاق می‌افتد و یک هویت جدید در جمهوری اسلامی برای مجموعه آزادی در نظر گرفته شده و پیاده شود. ان‌شاءالله با عبور از مقطع فعلی که نزدیک به ۱.۵ سال طول می‌کشد، اتفاقات خوبی می‌افتد و مجدداً افتخار خواهیم کرد.

وی درباره برگزاری مسابقات در ورزشگاه تختی اظهار داشت: این استادیوم مشکلات خاص خودش را دارد، در واقع سکوها و سقف بالای آن نیاز به مقاوم سازی دارد. همچنین درخصوص تعداد جمعیتی هم که می‌خواهد در آنجا تردد کند، نیاز به تدابیر امنیتی است. نهایتاً فدراسیون باید بررسی کند و اگر ورزشگاه تختی پاسخگوی نیازهای فنی سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال باشد، با کمال میل در خدمت هستیم.

وزیر ورزش درباره استفاده از VAR در فوتبال ایران گفت: زحمت این موضوع را به تاج دادم. او اقدامات خوبی کرده و به نتایج خوبی هم رسیده‌اند. به من قول‌های خوبی هم داده‌اند. ظاهراً در فصلی که پیش‌رو داریم، قرار است از VAR استفاده کنند، البته اگر مجدداً به مشکل برنخوریم. به من چیزی راجع به تحریم‌ها نگفته‌اند. VAR در دنیا زیاد است و شرکت‌های مختلفی هستند که این فناوری را دارند و می‌سازند. ما هم شرکت‌های دانش بنیان در داخل کشور داریم خیلی راحت می‌توانند راه‌اندازی و طراحی کنند، مهم این است که فیفا بتواند با آن شرکت‌ها کار و آنها را تأیید کند. می‌دانم تاج اقداماتی کرده و مذاکراتی داشته است. قرار بود VAR در نیم فصل دوم قبلی بیاید. فدراسیون به من گفته که در فصل پیش‌رو ان‌شاءالله از VAR بهره‌مند خواهیم شد. ما هم هر کمکی از دستمان بربیاید، انجام می‌دهیم. شرکت توسعه هم علاقه‌مند است که این کار را انجام بدهد و البته این کار منابع هم می‌خواهد، ولی در نهایت کار فنی و قرارداد با فدراسیون فوتبال است.

وی درباره حضور تماشاگران روی سکوهای ورزشگاه آزادی و اینکه مهدی تاج قول داده بود دوربین‌های چهره‌زن نصب شود و هواداران بر سر صندلی خود بنشینند، گفت: در آخرین مذاکرات با فدراسیون به همین نظرات مشترک رسیدیم و این اتفاق می‌افتد. این یک کار تیمی است و همه مصمم هستیم که رخ دهد تا هواداران و علاقه‌مندان نگران نباشد که صندلی‌شان اشغال شود. در واقع به دنبال ایجاد این نظم هستیم.

سجادی درباره بحث سقف هزینه‌ها در فوتبال و حضور هواداران متمول در نقل و انتقالات اظهار داشت: جزئیاتی در این اندازه ندارم، ولی آن چیزی که علاقه‌مندیم رخ دهد، دستورالعملی است که سقف بودجه رعایت شود. همه همکاران و معاونان مربوطه را موظف کرده‌ام که به فدراسیون کمک کنند تا حرفش دو تا نشود و ضمانت اجرایی درست کنیم. این دستورالعمل یک انضباط مالی می‌دهد و یک فیرپلی مالی ایجاد می‌کند تا این فیرپلی رعایت شود.

وزیر ورزش و جوانان گفت: خودمان را در کنار فدراسیون فوتبال ملزم می‌دانیم که کمک کنیم و این اتفاق رعایت شود. اینکه افرادی باشند که بخواهند به این انضباط مالی خدشه وارد و دخالت کنند و یک بی‌انضباطی به وجود بیاورند، ما هم مخالفیم. همه باشگاه‌ها باید بدانند که با یک دستورالعمل مشترک با هم رقابت می‌کنند و وارد میدان می‌شوند. هر کجا که متوجه شویم چنین مواردی اتفاق می‌افتد، به سمت اصلاح می‌رویم. نظارت و برنامه ریزی و حمایت و کنترل چنین اتفاقاتی، یکی از وظایف وزارت ورزش است. اگر مواردی استثنا به گوش‌مان برسد، حتماً ورود می‌کنیم./تسنیم

امتیاز شما

برچسب ها : ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.