کد خبر : 23314
تاریخ انتشار : یکشنبه 19 آذر 1402 - 13:42
-

عضو هیات رئیسه مجلس:

افزایش مجدد حقوق سربازان

افزایش مجدد حقوق سربازان
یک عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از آذرماه حقوق سربازان افزایش پیدا می کند، گفت: طبق توافق صورت گرفته با ستاد کل نیروهای مسلح و سازمان برنامه و بودجه، از پایان آذرماه دریافتی سربازان نزدیک ۲۰ درصد دیگر افزایش پیدا کند یعنی به صورت میانگین از ۳ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان به ۴ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان می‌رسد.

آبان نیوز |  محسن دهنوی در حاشیه جلسه علنی امروز در جمع خبرنگاران گفت: طبق قانون بودجه ۱۴۰۲، حقوق پرداختی سربازان بین ۶۰ تا ۹۰ درصد پایور هم‌تراز باشد و برای سربازان مجرد حداقل ۶۰ درصد و تا ۹۰ درصد برای سربازان متاهل اجرایی شود.

وی با بیان اینکه ابتدای امسال حدود ۲۰ درصد حقوق سربازان افزایش پیدا کرد، افزود: دریافتی سربازان در سال گذشته به صورت میانگین حدود ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بود که اکنون حقوق سربازان به صورت میانگین به ۳ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان شده و تقریبا افرایش ۲۰ درصدی رخ داده است. مابقی آن هم به دلیل نبود منابع کافی به حکم قانونی مجلس عمل نشد و سازمان برنامه و ستاد کل نیروهای مسلح نتوانسته بودند بر سر تامین منابع به تفاهم برسند.

این عضو هیات رئیسه مجلس اظهار کرد: در طول یک ماه گذشته جلسات متعددی در مجلس با حضور نمایندگان ستاد کل نیروهای مسلح و سازمان برنامه و بودجه تشکیل شد. احتیاج به ۱۵۰۰ میلیارد تومان منابع داشتیم تا بتوان در ماه‌های پایانی سال قانون به درستی اجرا شود.

وی با بیان اینکه منابع لازم برای اجرای قانون تامین شده است، گفت: توافق صورت گرفته که به موجب آن از آذر ماه یعنی پایان این ماه، دریافتی سربازان نزدیک ۲۰ درصد دیگر افزایش پیدا کند یعنی به صورت میانگین از ۳ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان به ۴ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان می‌رسد. بر این اساس میزان افزایش حقوق سربازان نسبت به سال گذشته میانگین ۴۵ درصد می شود بود لذا سربازان از این ماه شاهد افزایش حقوق خواهند بود.

دهنوی با این توضیح که این میزان افزایش به صورت میانگین است، گفت: افزایش ۸۰۰ هزار تومانی حقوق به صورت میانگین است و احتمالا برای مجردها کمتر و متاهل ها بیشتر است؛ طی یک ماه اومده خبرهای خوب دیگری نیز برای سربازان خواهیم داشت.

این عضو هیات رئیسه محلس شورای اسلامی با اشاره به بررسی شورای نگهبان درخصوص مصوبات مربوط به سربازی در لایحه برنامه هفتم توسعه گفت: هنوز شورای نگهبان درباره لایحه برنامه هفتم و موضوع سربازی اعلام نظر کرده است.

قالیباف برای اصلاح سربازی مذاکراتی با مقامات عالی ستاد کل نیروهای مسلح داشته است

وی ادامه داد: قبل از اینکه مواد مربوط به سربازی در لایحه برنامه هفتم گنجانده شود، جلساتی با ستادکل نیروهای مسلح برگزار شد و آقای قالیباف شخصا موضوع را پیگیری کردند. از ایشان تشکر می کنم که درباره موضوع اصلاح سربازی با مقامات عالی ستاد کل جلسه گذاشته و مذاکره کردند.

دهنوی بیان کرد: طبق اطلاعم ستادکل درباره متن مصوب مجلس درباره سربازی به شورای نگهبان نظری را اعلام نکرده است.

وی همچنین گفت: مصوبه مجلس درباره سربازی در لایحه برنامه هفتم آغازی برای اصلاح اساسی در فرآیند سربازی است. فکر می کنیم این موضوع با چارچوب برنامه های ستاد کل همراه بوده البته ممکن است اشکالاتی نسبت به بخش هایی از مصوبه مجلس داشته باشند که می توانند به شورای نگهبان منعکس کرده تا ما در مجلس اصلاحاتی را اعمال کنیم؛ به طور کلی نگاه ستاد کل نیروهای مسلح نسبت به اصلاح فرآیند سربازی مثبت است و اینکه باید اصلاح صورت گیرد و خودشان هم پیش قدم هستند.

دولت هر چه سریعتر لایحه اصلاح سرباری را به مجلس ارائه دهد

این عضو هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه دولت در حال بررسی لایحه اصلاح سربازی است، گفت: با توجه به اینکه چند ماه است که لایحه اصلاح سربازی در دستور هیات دولت است، درخواست ما از آقای بهادری جهرمی سخنگوی دولت این است که هر چه سریعتر این لایحه به صحن دولت و سپس به مجلس ارائه کند؛ همه باید دست به دست هم داده تا این اصلاح زودتر انجام شود./ایسنا

امتیاز شما

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.