کد خبر : 23456
تاریخ انتشار : شنبه 2 دی 1402 - 12:50
-

رهبر انقلاب:

انتخابات، پایه تحول در کشور است

انتخابات، پایه تحول در کشور است
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای گفتند: با انتخابات می‌توان در کشور تحول ایجاد کرد؛ صاحبان دیدگاه‌های گوناگون سیاسی، اقتصادی و فرهنگی می‌خواهند به نفع دیدگاه سیاسی یا فرهنگی یا اقتصادی خودشان تحول ایجاد کنند که راهش آن است که با انتخابات، اعم از انتخابات مجلس شورای اسلامی، مجلس خبرگان، ریاست‌جمهوری یا شوراها کسانی را که با آن فکر سیاسی و جهت‌گیری سیاسی یا اقتصادی یا فرهنگی آن‌ها همراه هستند، سر کار بیاورند که این تحول می‌شود؛ در واقع انتخابات، پایه تحول است.

آبان نیوز | حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی امروز در دیدار جمعی از مردم استان‌های کرمان و خوزستان با اشاره به لزوم روشن شدن اصل منطق انتخابات در جمهوری اسلامی اظهار کردند: دو کلمه جمهوری و اسلامی، هر دو وابسته به انتخابات هستند؛ جمهوری، یعنی مردم‌سالاری و حاکمیت کشور به دست مردم و هیچ راهی جز انتخابات برای دخالت مردم در حاکمیت وجود ندارد.

به گزارش مهر ، ایشان افزودند: بعضی‌ها در مورد لزوم انتخابات، اشکال‌تراشی می‌کنند و دلسرد می‌کنند و توجه ندارند که اگر انتخابات در کشور نباشد، یا دیکتاتوری می‌شود یا هرج و مرج و ناامنی. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: آن چیزی که جلوی بروز دیکتاتوری، هرج و مرج، ناامنی و اغتشاش در کشور را می‌گیرد، انتخابات است.

مردم با انتخابات می‌توانند حاکمیت ملی را تأمین کنند

رهبر معظم انقلاب اسلامی گفتند: انتخابات، مسیر صحیحی است که مردم می‌توانند با آن، حاکمیت ملی و مردم‌سالاری و جمهوریت را در کشور تأمین کنند.

ایشان با بیان اینکه انتخابات در کشور تحول ایجاد می‌کند افزودند: بعضی‌ها اسم تحول را می‌آورند و اظهار طرفداری از تحول می‌کنند اما عملاً آن چیزی که مقدمه حتمی تحول است یعنی انتخابات، مورد بی‌اعتنایی آنان قرار می‌گیرد.

انتخابات، پایه تحول در کشور است

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای گفتند: با انتخابات می‌توان در کشور تحول ایجاد کرد؛ صاحبان دیدگاه‌های گوناگون سیاسی، اقتصادی و فرهنگی می‌خواهند به نفع دیدگاه سیاسی یا فرهنگی یا اقتصادی خودشان تحول ایجاد کنند که راهش آن است که با انتخابات، اعم از انتخابات مجلس شورای اسلامی، مجلس خبرگان، ریاست‌جمهوری یا شوراها کسانی را که با آن فکر سیاسی و جهت‌گیری سیاسی یا اقتصادی یا فرهنگی آن‌ها همراه هستند، سر کار بیاورند که این تحول می‌شود؛ در واقع انتخابات، پایه تحول است.

برای برطرف‌شدن مشکلات، باید در انتخابات شرکت کنیم

رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند: بعضی‌ها مردم را از انتخابات دلسرد می‌کنند که این کاری غلط، اشتباه و به ضرر کشور است؛ به ضرر فلان شخص و آدم نیست بلکه به ضرر کشور است. ایشان ادامه دادند: بعضی‌ها برای آنکه مردم را از انتخابات دلسرد کنند، مدام مشکلات کشور را جلوی چشم می‌آورند؛ اگر مشکلات وجود دارد، راه‌حل مشکلات چیست؟ راه‌حل مشکلات، انتخابات است؛ اتفاقاً برای آنکه مشکلات برطرف شود، باید در انتخابات شرکت کنیم.

دو انتخابات مجلس و خبرگان، باید با شکوه برگزار بشود

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای گفتند: ما حدود دو ماه دیگر دو انتخابات مهم در کشور داریم؛ ملت ایران باید برای انجام این دو انتخابات به بهترین شکل آماده باشد.d02c6bb9 eafb 4cb5 bc98 2efc3a67651f یک انتخابات، انتخابات مجلس خبرگان رهبری است. مجلس خبرگان رهبری اهمیتش در آنجاست که در موقع لازم، می‌تواند رهبر مناسب را برای کشور انتخاب کند و در طول زمان هم می‌تواند و می‌باید مراقب حفظ شرایط حیاتی رهبری در شخص رهبر موجود باشد؛ بایستی ملت ایران، مردم استان‌ها دقت کنند، مراقب کنند و این انتخابات را به بهترین وجهی برگزار کنند.

ایشان با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز فرمودند: اما انتخابات مجلس شورای اسلامی که بسیار مهم است؛ مجلس شورای اسلامی طبق قانون اساسی ریل‌گذاری‌کننده‌ی آینده‌ی کشور است؛ اگر کشور، مشکلاتی دارد، برای رفع این مشکلات، نیاز به قانون‌گذاری و حضور مدبرانه‌ی مجلس شورای اسلامی است؛ این دو انتخابات بایستی با شکوه برگزار بشود.

اگر مشارکت ضعیف باشد، مجلس ضعیف خواهد شد

رهبر معظم انقلاب اسلامی افزودند: همه‌ی کسانی که مخاطبانی دارند، وظیفه دارند مردم را به انتخابات دعوت کنند؛ علمای اعلام، اساتید دانشگاه، اساتید حوزه، صداوسیما، مطبوعاتی‌ها، جوان‌ها، افراد در داخل خانواده، این‌ها همه می‌توانند منادی انتخابات باشند و مردم و مخاطبان خودشان را به انتخابات دعوت کنند؛ انتخابات آن وقت انتخابات پُر شوری خواهد شد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای گفتند: اگر مشارکت ضعیف باشد، مجلس ضعیف خواهد شد؛ مجلس ضعیف توانایی کامل برای رفع مشکلات را نخواهد داشت؛ اگر می‌خواهیم مشکلات برطرف بشود، باید مشارکت را بالا ببریم؛ این وظیفه‌ی همه است. هر که می‌خواهد مشکلات کشور برطرف بشود، راهش این است.

خوزستان، نماد همبستگی ملت ایران است

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در ادامه بیانات خود با اشاره به جایگاه خوزستان در تاریخ ملت ایران گفتند: در تاریخ صد و بیست سی ساله‌ی اخیر کشور ما، خوزستان یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین مراکز مقاومت ملت ایران بوده است؛ مظهر مقاومت ملت ایران در طول این مدت، مردم خوزستان بوده‌اند.

ایشان افزودند: از یک جهت دیگر هم خوزستان یک استان ممتاز است و آن، این است که خون شهیدان همه‌ی استان‌های کشور روی خاک خوزستان ریخته شده است؛ این یعنی خوزستان نماد همدلی و همبستگی همه‌ی ملت ایران است و از همه‌ی نقاط کشور جوان‌ها، پیش‌قراولان، فداکاران آمدند در آنجا با ایمان‌شان، با انگیزه‌شان در آنجا جنگیدند و جان خودشان را در راه اسلام و ایران و جمهوری اسلامی فدا کردند؛ خوزستان نماد همبستگی ملت ایران شد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی اضافه کردند: ما هر چه که در طول تاریخ از قهرمانی‌های ملت ایران شنیده بودیم، از فداکاری‌ها، از گذشت‌ها، از ایستادگی‌ها به چشم خودمان در خوزستان در دوران دفاع مقدس مشاهده کردیم.

کرمان، زمینه‌ی بروز شخصیت بزرگی مثل حاج‌قاسم سلیمانی است

ایشان در بخش دیگری از بیانات خود با اشاره به جایگاه کرمان گفتند: بنده در طول سال‌ها اُنس با کرمان و کرمانی‌ها، نقاط درخشانی را در این استان و در مردم این استان بالعیان مشاهده کردم؛ اگر بخواهیم در چند جمله از مهم‌ترین این ویژگی‌ها اسم بیاوریم، باید عرض کنم، اولاً هویت عمیق فرهنگی کرمان است، ثانیاً نخبه‌پروری کرمان. این استان از خصوصیاتش، پرورش نخبگان، نجابت اخلاقی و ایمان صادقانه است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به پیشگامی مردم کرمان در پیوستن به نهضت اسلامی و انقلابی، افزودند: کرمان، زمینه‌ی بروز شخصیت بزرگی مثل حاج‌قاسم سلیمانی است؛ نخبه‌پروری و اتصال و ارتباط با مفاهیم اسلامی برجسته و مبارزه‌ی در راه آن‌ها، خصوصیت بزرگی است که بنده آن را به چشم، در مردم کرمان مشاهده کردم.

هیچ کسی بین رژیم صهیونیستی، آمریکا و انگلیس تفاوتی نمی‌گذارد

ایشان در بخش دیگری از بیانات خود، با اشاره به تداوم جنایات رژیم صهیونیستی در فلسطین گفتند: در دنیا هیچ کسی بین رژیم صهیونیستی، آمریکا و انگلیس تفاوتی نمی‌گذارد؛ همه می‌دانند که این‌ها یکی هستند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند: آمریکا، بی‌شرمانه قطعنامه شورای امنیت برای قطع بمباران و آتش‌بس در غزه را وتو می‌کند؛ این‌ها با همدیگر فرقی ندارند و یکی هستند؛ یعنی آمریکا در ریختن بمب روی سر کودکان، زنان، بیماران، افراد پیر و مردم بی دفاع با اسرائیل، دارد همدستی می‌کند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: آبروی آمریکا رفت و نقاب از چهره تمدن غربی در این حادثه افتاد؛ پیروزی بزرگ ملت فلسطین در این است که غرب، آمریکا و ادعاهای دروغین حقوق بشری را بی‌آبرو کردند.

رژیم غاصب صهیونیستی، یک روز از روی زمین ریشه‌کن خواهد شد

رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند: تردیدی نداشته باشید که پیروزی با جبهه حق است؛ تردیدی نداشته باشید که رژیم غاصب صهیونیستی، یک روز از روی زمین ریشه‌کن خواهد شد و ان‌شاءالله این جز آینده‌های حتمی است؛ بعون‌اللّه و قوه و باذن‌اللّه و عزته، این کار خواهد شد و امیدواریم شما جوان‌ها آن روز را به چشم خودتان ببینید.

امتیاز شما
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.