کد خبر : 4419
تاریخ انتشار : شنبه 12 تیر 1400 - 18:00
-

سردار حاجی زاده: با استقرار دولت جدید می توانیم برای نخستین بار دولت اسلامی را شکل بدهیم / متأسفم که برخی از مسئولان می‌گویند از کلمه دشمن بدم می‌آید

سردار حاجی زاده: با استقرار دولت جدید می توانیم برای نخستین بار دولت اسلامی را شکل بدهیم / متأسفم که برخی از مسئولان می‌گویند از کلمه دشمن بدم می‌آید
فرمانده هوافضای سپا بابیان اینکه برخی‌ها می‌گویند این خودکفایی چقدر است گفت: اینجا نیز باید به حرف‌های دشمن نگاه کنیم، دشمن می‌گوید بعد از برجام راجع حضور منطقه‌ای مذاکره کنیم، پس ببینید اگر قدرت داشت و توان توقف این بخش را داشت، متوقف می‌کرد، پس چرا به ما التماس می‌کند؟ دشمن آنجایی که بتواند پیشرفت‌های ما را متوقف می‌کند و التماس نمی‌کند.

آبان نیوز: فرمانده هوافضای سپاه با بیان اینکه در مقطعی که مبازره با داعش آغاز شد ما مثل الان اطلاعی نداشتیم که چه اتفاقی در حال وقوع است، گفت: آن روز شرایط فتنه بود، و به‌علت ابهام‌هایی که وجود داشت تصمیم گیری در این زمینه بسیار سخت بود و یکی از نکته‌هایی که بسیار اهمیت دارد، تصمیم رهبر معظم انقلاب در ورود به‌این عرصه و جنگیدن در مبدا داعش و گروه‌های تکفیری بود.

به گزارش «انتخاب» به نقل از خبرگزاری ها، سردار امیرعلی حاجی‌زاده در آیین سالگرد شهادت ابراهیم رشید از شهیدان مدافع حرم، در حسینیه امام خامنه‌ای گلزار شهیدان علی ابن جعفر (ع) قم، عنوان کرد: داعش با محوریت و پشتیبانی آمریکا و پشتیبانی انگلیسی و اسرائیلی و پشتیبانی مالی عرب‌های مرتجع شکل گرفت، خود آن‌ها این را اقرار کردند و نیازی به تحلیل ما نیست.

حاجی‌زاده ادامه داد: همان‌گونه که ویروس کرونا از یک جای کوچکی در چین آغاز شد و سراسر جهان را درنوردید و تا قاره آمریکا رسید، ویروس داعش نیز در اندیشکده‌های آمریکایی شکل گرفت و برنامه آن‌ها این بود که سراسر کشورهای اسلامی و اُمت اسلام را فرابگیرد.

وی افزود: ما منشأ ویروس کرونا را نمی‌توانیم قضاوت کنیم که چه بود؟ ولی داعش دست‌ساز اندیشکده‌های آمریکایی بود و بنا بود این جنگ مذهبی به‌صورت فراگیر در کل منطقه و بلکه جهان توسعه پیدا کند.

حاجی‌زاده بابیان اینکه در مقطعی که این حرکت آغاز شد ما مثل الآن اطلاعی نداشتیم که چه اتفاقی در حال وقوع است افزود: آن روز شرایط فتنه بود و به علت ابهام‌هایی که وجود داشت تصمیم‌گیری در این زمینه بسیار سخت بود و یکی از نکته‌هایی که بسیار اهمیت دارد، تصمیم رهبر معظم انقلاب در ورود به این عرصه و جنگیدن در مبدأ داعش و گروه‌های تکفیری بود.

فرمانده هوافضای سپاه ادامه داد: اگر آن روز تردید و تأخیر در تصمیم‌گیری به وجود می‌آمد معلوم نبود الآن با چه وضعیتی روبه‌رو بودیم، چنانچه خیلی از خواص در این خصوص قضاوت غلطی داشتند.

وی افزود: مسئولی که آن روز مقام و مسئولیت بالایی داشت، قبول نداشت، خیلی از خواص قبول نداشتند، گفتند بهار عربی است، عده‌ای از مردم علیه یک دیکتاتور قیام کردند، ما باید برای چه برویم کمک، آن روز این حرف‌ها زده‌ها می‌شد.

حاجی‌زاده تصریح کرد: بد نیست، تاریخ را مرور کنیم، ما اولین شهیدانی که در سوریه تقدیم کردیم، آن روزها نمی‌دانستیم این‌ها را تحت چه عنوانی تشییع کنیم، بگوییم این‌ها کجا شهید شدند، برای چه این‌ها را اعزام کردیم، هدف ما چه بود؟

وی افزود: آن روز فقط این نبود که داعش را درست کنند، بلکه پشت سر آن، شبکه‌های پرتعداد تبلیغاتی و رسانه‌ای جهان این را همراهی می‌کرد و کسی نیز قبول نداشت ما از ایران بخواهیم با داعش مقابله کنیم.

وی اظهار کرد: ویروس داعش خیلی سریع سراسر سوریه و بخش‌هایی از عراق و حتی لیبی را فراگرفت و مردم مظلوم لیبی با ثروت‌های فراوانی که در حوزه نفت و انرژی دارند، زیرساخت‌های آن‌ها از بین رفته، درگیر جنگ داخلی هستند و فقر سراسر کشورشان را فراگرفته است.

این مقام سپاه پاسداران گفت: ویروس داعش به سمت لبنان هم حرکت کرد ولی با سد حزب‌الله مواجه شد، ویروس داعش بخش‌هایی از یمن را نیز گرفت و تا آفریقا رفت، همین الآن آثارش آنجا هست، ویروس داعش همچنین افغانستان و پاکستان را فراگرفت و آن روز می‌گفتند ما باید برای چه بجنگیم؟

وی یادآور شد: وقتی ویروس کرونا راه افتاد، هیچ کشوری نبود که از این ویروس در امان بماند، ولی ویروس داعش باتدبیر رهبر معظم انقلاب و درایت ایشان و تصمیم به‌موقع و اقدام سریع شهید بزرگ ما شهید حاج قاسم سلیمانی و ایثار و گذشت و پای‌کار بودن مدافعان حرم و شهیدان این مسیر و خانواده آن‌ها جلوی این را گرفت واِلا ایرانی وضعیتش این نبود!

حاجی‌زاده گفت: هنگامی‌که ماشین‌های انفجاری روزانه در بغداد و شهرهای مختلف صدها کشته می‌گرفت، ایران اسلامی در امنیت کامل بود و در همان ایام، عده‌ای مخالفت می‌کردند، همان آدم‌هایی که آن روز تحلیلشان غلط بود، امروز هم وضعیت موجود را غلط تحلیل می‌کنند، آن روز نفهمیدند چه اتفاقی افتاد، امروز نیز نمی‌فهمند.

وی با یادآوری اینکه سپاه در آن شرایط با فرماندهی حاج قاسم سلیمانی و مشارکت عظیم گروه‌ها از کشورهای مختلف در اوج مظلومیت وارد عرصه جنگ شدند و دفاع کردند گفت: اگر رهبر معظم انقلاب شهیدان مدافع حرم را متفاوت از شهیدان دیگر می‌دانند، به‌واسطه مظلومیت آن‌ها است، ما در هشت سال جنگ این شرایط را نداشتیم، همه وارد جبهه‌های جنگ می‌شدند، کمک می‌کردند و یا اگر نمی‌توانستند نیز کسی مخالف نبود.

وی اضافه کرد: کسی نمی‌آمد شعار بدهد، شاید اگر این بوق‌های تبلیغاتی و تبلیغات مسمومی که امروز در رسانه‌ها است در هشت سال دفاع مقدس هم بود، عده‌ای در خیابان‌های تهران شعار می‌دادند نه اهواز نه دزفول جانم فدای تهران! هیچ بعید نبود.

فرمانده هوافضای سپاه بابیان اینکه دشمن به‌هرحال دشمنی خود را ادامه می‌دهد گفت: سال‌ها طول کشید تا عده زیادی فهمیدند چه اتفاقی در حال رخ دادن است، ولی نکته مهم و تاریخی و تاریخ‌ساز این بود که رهبر معظم انقلاب همان ابتدا تشخیص داد.

وی افزود: درایت و فرماندهی سردار سلیمانی و همراهان ایشان، کسانی از جنس شهید ابراهیم رشید و شهیدان زیادی که در این راه تقدیم شد، این‌ها تشخیص دادند و ایستادگی کردند و امروز شاهد این امنیت هستیم‌.

این مقام عالی‌رتبه سپاه تأکید بر اینکه آمریکایی‌ها برای منطقه نقشه داشتند و همچنان نیز نقشه دارند گفت: متأسفم که برخی از مسئولان می‌گویند از کلمه دشمن بدم می‌آید، برای چه باید بگوییم دشمن؟ مثل این می‌ماند که اگر به آمریکا نگوییم دشمن آن‌ها با ما دوست می‌شوند و دشمنی‌ها از بین می‌رود.

وی تأکید کرد: آن‌ها دشمن هستند، چه جنگ می‌خواهیم بکنیم، می‌دانیم با دشمن می‌جنگیم، چه مذاکره نیز می‌کنیم، بفهمیم با دشمن مذاکره ‌می‌کنیم، نباید فریب بخوریم.

وی ادامه داد: این‌ها دشمن هستند و برای منطقه نقشه دارند، فکر نکنید مشکل داعش و گروه‌های تکفیری حل شد و همه مشکل‌ها مرتفع شده، نه آن‌ها هرروز نقشه می‌کِشند، یک روز با حضور در یک کشور و یک روز با ترک آن کشور آنجا را به هم می‌ریزند، هر جور بتوانند، عمل می‌کنند، دنبال این هستند منطقه را در سیطره خودشان داشته باشند.

وی بابیان اینکه آن‌ها به دنبال ‌معادن عظیم انرژی و گاز در کشورهای افغانستان و ایران هستند و دست‌بردار نیز نیستند، افزود: الآن آمریکایی‌ها در سوریه آمدند در شرق فرات پایگاه زدند و حضور دارند، آیا دولت سوریه و یا مردم آن از این‌ها دعوت کرده است؟ همین چند وقت پیش در سوریه انتخابات شد و مردم با حضور حداکثری آمدند و رئیس‌جمهور خود را انتخاب کردند، شما چرا در شرق فرات پایگاه زدید؟

وی خاطرنشان کرد: آن‌ها دنبال تجزیه این منطقه هستند، این رودخانه فرات که حائل شده در این منطقه، این‌ها دنبال مستقل کردن و تجزیه کشور سوریه هستند، این‌ها دنبال تجزیه عراق و ایران و کشورهای دیگر هستند، برای منطقه نقشه دارند، به لطف و برکت انقلاب اسلامی، نظام اسلامی و این شهیدان و همچنین هدایت و رهبری معظم انقلاب، خیلی هزینه کردند ولی تیرشان به سنگ خورده، موفق نشدند و ازاین‌به‌بعد نیز موفق نخواهند شد.

حاجی‌زاده بابیان اینکه نکته مهم بصیرت و هوشیاری ملت ایران و ملت‌های منطقه است، چنانچه مردم شریف و بزرگوار ما در این انتخابات به‌رغم تبلیغات عظیمی که بود، واقعاً شعور و بصیرت خود را نشان دادند تصریح کرد: واقعاً باید شکرگزار الهی باشیم، این دشمنی‌ها ادامه دارد و باید شرایط را دقیق فهم بکنیم، توجیه و متوجه و بصیر شویم، فریب دشمن را نخوریم.

وی بیان کرد: برای اینکه فتنه‌ها را تشخیص بدهیم، نگاه کنیم دشمن ما کدام نقطه ایستاده و چه چیزی را تأکید می‌کند.

وی افزود: ده‌ها شبکه ماهواره‌ای و شبکه‌ مجازی که علیه نظام ما به راه افتاده ببینید چه‌ می‌گویند؟ آیا دلسوز ما هستند از گفته‌های آن‌ها آدم می‌تواند بفهمد، آمریکا هیچ دوست ما نبوده، همیشه دشمن ما بوده، هست و خواهد بود، چون منافع ما باهم جمع نمی‌شود.

وی یادآور شد: امام راحل فرمود، رابطه ایران و آمریکا رابطه گرگ‌ومیش است، هیچ‌وقت عادی نخواهد شد.

فرمانده هوافضای سپاه با تأکید بر اینکه ما دنبال جنگ باکسی نیستیم گفت: باید مراقب باشیم، منافع کشور ما بی‌اینکه مشکل‌ها از طریق آمریکا حل می‌شود گره نخورد.

وی افزود: در بخش‌هایی که با پیچیدگی بسیار فراوان روبه‌رو هستیم، در مسائلی که در لبه تکنولوژی قرار دارد، در موضوع‌های مهم دفاعی که وابستگی ۱۰۰ درصدی به خیلی از کشورهای پیشرفته دارد، خودکفا هستیم، وابسته نیستیم.

وی بابیان اینکه برخی‌ها می‌گویند این خودکفایی چقدر است گفت: اینجا نیز باید به حرف‌های دشمن نگاه کنیم، دشمن می‌گوید بعد از برجام راجع حضور منطقه‌ای مذاکره کنیم، پس ببینید اگر قدرت داشت و توان توقف این بخش را داشت، متوقف می‌کرد، پس چرا به ما التماس می‌کند؟ دشمن آنجایی که بتواند پیشرفت‌های ما را متوقف می‌کند و التماس نمی‌کند.

حاجی‌زاده گفت: در روزها و هفته‌های آینده با استقرار دولت جدید بتوانیم برای نخستین بار دولت اسلامی را شکل بدهیم، نیروهای خدوم و کارا روی کار بیایند و همان‌گونه که در حوزه دفاع به این توانمندی رسیدیم، در حوزه‌های دیگر نیز با کمک یکپارچه ملت ایران بتوانیم، این تحول عظیم را در کشور به وجود بیاوریم، فقر را ریشه‌کن و مشکل تولید، اشتغال و ازدواج را حل کنیم.

حاجی‌زاده تصریح کرد: به‌عنوان سرباز کوچک این ملت و فردی که از توانمندی‌ها، زیرساخت‌ها و امکانات بالقوه کشور مطلع هستم، عرض می‌کنم همه بسترها در داخل کشور فراهم است. ما می‌توانیم روزگاری را رقم بزنیم که اگر اراده کردیم، آن‌ها را تحریم کنیم، از این کارهای کثیف بلد نیستیم ولی این قدرت را می‌توانیم به‌دست بیاوریم.

وی افزود: چه طوری است که آمریکایی‌ها یکجایی می‌خواهند یک جابه‌جایی کنند، با نام‌های مختلف التماس می‌کنند، ما داریم جابه‌جا می‌شویم، امنیت ما را مراقبت کنید.

این مقام سپاه گفت: التماس می‌کنند، این‌ها ذلیل‌اند، رئیس‌جمهور سابق آمریکا آن زمان گفت هفت تریلیون دلار، الآن حتماً بیشتر شده، پول مالیات مردم آمریکا را آوردند در منطقه خرج کردند، چه دستگیرشان شد؟ مطمئن باشند، ملت‌های منطقه نخواهند گذاشت، در منطقه آب خوش از گلوی آمریکایی‌ها پایین برود.

وی در ادامه افزود: آن‌ها متهم هستند و شهید سلیمانی و شهیدان زیادی از ما را به شهادت رساندند، از ۱۲ هزار کیلومتر آن‌طرف‌تر آمدند به این منطقه می‌خواهند منطقه ما را استعمار کنند، ملت‌ها و سرمایه‌ها ما را بگیرند، ملت‌ها بیدار شده‌اند و نخواهند گذاشت.

سردار حاجی‌زاده بیان کرد: این توطئه‌هایی هم که می‌کنند قطعاً با شکست مواجه خواهد شد ولی ما تکلیف داریم که قدردان این شهیدان، جانبازان و ایثارگری‌ها باشیم و مسائل را خوب تشخیص بدهیم و دقت کنیم و اگر این اتفاق بیفتد از همه موانع چنانچه تا امروز عبور کردیم ازاین‌به‌بعد نیز عبور خواهیم کرد، آینده امیدوارکننده است و شرایط بهتر خواهد شد و از بسیاری از مشکل‌ها که عمدتاً اقتصادی است، عبور می‌کنیم./انتخاب

امتیاز شما

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.