کد خبر : 539
تاریخ انتشار : پنجشنبه 21 اسفند 1399 - 11:22
-

حسن روحانی، رئیس‌جمهوری:

ملت ایران در جنگ اراده‌ها پیروز شد/ سال آینده سه نوع واکسن ساخت داخل را در اختیار مردم خواهیم گذاشت

ملت ایران در جنگ اراده‌ها پیروز شد/ سال آینده سه نوع واکسن ساخت داخل را در اختیار مردم خواهیم گذاشت
رییس جمهوری گفت: حکومت قبلی آمریکا همه تلاش خود را کرد که ملت ایران را در برابر اراده ننگین خودش وادار به تواضع کند اما در این جنگ اراده‌ها، ملت ما پیروز شد و کاری کرد که امروز حاکمان جدید کاخ سفید به طور مداوم تکرار می‌کنند جنگ و فشار حداکثری دولت قبلی آمریکا منجر به شکست شده است.

به گزارش آبان‌نیوز و به نقل از ایرنا، حسن روحانی صبح امروز (پنجشنبه) در مراسم بهره برداری از طرح های ملی بنیاد شهید و ایثارگران، افزود: این یک حماسه بزرگ است و «داعیا الی الله باذنه» را تداعی می کند و به همه آزادی خواهان و جهانیان ندا می دهد که در مقابل تجاوز و ظلم بایستند تا خداوند پیروزی را نصیب آنان کند.

 

رییس جمهوری با بیان اینکه مردم ما رنج بسیار زیادی در مدت این سه سال کشیدند، افزود: مردم ما روزهای بسیار سختی مخصوصا از لحاظ اقتصادی طی کردند اما از نظر اخلاقی و سیاسی و حقوقی پیروزی های بزرگ و درخشانی به دست آوردند.

 

وی افزود: آمریکایی ها می خواستند کاری کنند که این نظام فرو بریزد اما مردم ما در این سه سال رنج را تحمل کردند و نظام امروز در سایه فداکاری این ملت مقاوم و بزرگ، اقتدار بیشتری نسبت به سه سال قبل دارد.

 

روحانی با اشاره به اهمیت رعایت اخلاق نبوی برای الگو شدن مسلمانان در جهان تصریح کرد: رعایت اصول اخلاقی است که می تواند همه دنیا را به اسلام و راه حق دعوت کند.

 

وی با بیان اینکه ایثارگران ما در دوران هشت سال دفاع مقدس با فداکاریشان برای همه جهانیان الگو شدند، خاطرنشان کرد: ایثارگران در همه زمینه ها قله ها را طی کردند اما قله ایثار، قله بلندتری نسبت به دیگر قله هاست و ایثارگران در دوران دفاع مقدس، در آن روزهای سخت و تنهایی این قله های پرافتخار را فتح کردند.

 

رییس جمهوری گفت: در دوران دفاع مقدس، ایران مظلوم تنها در کنار راهبری چون امام حکیم و بزرگوار در مقابل متجاوزانی که مورد حمایت تمام قدرت های عالم با جنگ افزارهای متعدد بودند روی پای خود ایستاد و فرزندان عزیز و جوانان دلاور ما، بسیجیان و سپاه و ارتش و جهادگران ما و همه به میدان جنگ و جهاد شتافتند و آن که «داعیا الی الله» بود حماسه بزرگ ایثار رزمندگان ما بود و آن حماسه همه مردم را جذب کرد و به عنوان یک عمل بزرگ افتخارآفرین از طرف جوانان عزیز یک سرزمین در دوران تنهایی و مظلومیت که خداوند پیروزی را نصیب آنها کرد، در تاریخ همه را جذب می کند.

 

روحانی با اشاره به فداکاری های کادر درمان در دوران کرونا خاطرنشان کرد: امروز ملت ایران حماسه جدیدی آفریده و همانطور که در هشت سال دفاع مقدس، حماسه ایثار و فداکاری آفرید امروز در سه سال اخیر، در جنگ اقتصادی دشمن، ملت ما با ایستادگی و مقاومت، حماسه افتخارآفرین جدیدی را به وجود دارد.

 

وی گفت: بهترین و پربرکت ترین و والاترین روزی که بزرگترین انسان تاریخ بر قلب مبارکش وحی نازل شد، مبعث است. وحی ای که موجب نجات جامعه دیروز و امروز و فردا خواهد بود تا روز قیامت، که هدایت و نور او به عنوان مشعل دار بزرگ برای همه انسان هاست.

 

روحانی افزود: او رحمت برای همه انسان ها و همه جهانیان بوده و امروز هم دنیا از رحمت او بهره برداری و استفاده می کند.

 

رییس جمهوری ادامه داد: در روز بعثت نبی اکرم، بار مسوولیت سنگین بر دوش ما قرار می گیرد، پیامبر مشعل فروزنده هدایت را بر دوش گرفت از امروز یعنی روز بعثت تا پایان عمر مبارکش و بعد هم آن راه را امامان معصوم و در زمان غیبت امام دوازدهم علما، دانشمندان و فرهیختگان را بر دوش دارند.

 

وی گفت: همه ارزش های ما در سایه انتخاب است اگر ما انتخاب گر خوبی باشیم سعادت دنیا و آخرت ما تامین می شود، اخلاق، دین،  نوع حکومت ما بر مبنای انتخاب جامعه و امت اسلامی است.

 

رییس جمهوری ادامه داد: امروز هم ما باید کاری کنیم که این مشعل را بر دوش بگیریم، پیامبر داعی بود و مردم را هم با بیان، حکمت و پندش و  اخلاق زیبا و کریمش فرا می خواند و امروز هم مسلمانان و ایرانیان که پیرو آن پیامبر عظیم و شان هستیم با اخلاق و کردار و درست حرکت کردن باید جاذبه داشته باشیم.

 

وی  با بیان اینکه امروز روز بعثت نبی مکرم اسلام(ص) و فردا روز بزرگداشت شهداست، خاطرنشان کرد: بنیاد شهید در طول انقلاب خدمات زیادی را به خانواده های شهدا و ایثارگران انجام داد اما خانواده های شهدا آنقدر گرانقدر و بلندمرتبه هستند که خدمات دولت در مقابل ایثار آنها کوچک است.

 

روحانی به تلاش های دولت برای پرداخت مطالبات ایثارگران و خانواده های شهدا اشاره کرد و افزود: وقتی دولت یازدهم را شروع کردیم اولین گزارشی که مرحوم شهیدی رییس پیشین بنیاد ارائه کرد بدهکاری فراوان دولت به خانواده های شهدا بود و در یک سال و نیم اول دولت، بیش ازپنج هزار میلیارد تومان بدهکاری های قبلی به این خانواده ها را پرداخت کردیم.

 

وی از پرداخت ۱۳ هزار میلیارد تومان تا امروز برای تامین مطالبات خانواده های شهدا و ایثارگران خبر داد و گفت: هفت هزار و ۶۴۰ میلیارد تومان در سال ۹۹ جهت پرداخت مطالبات ایثارگران پرداخت کردیم و چندماه پیش به سازمان امور استخدامی دستور دادم که ۱۲ هزار جوان از خانواده های شهیدان و جانبازان ۷۰ درصد را استخدام کند که بعدا با اصرار آقای اوحدی رییس بنیاد شهید این رقم به ۱۶ هزار نفر افزایش یافت که در اوایل سال آینده کار استخدامی آنها انجام خواهد شد.

 

رییس جمهوری بسیاری از فرزندان شهدا و جانبازان را نخبه و دانشمند ارزیابی کرد و گفت: «تعداد زیادی از اعضای کابینه دولت از جمله ستاری معاون علمی رییس جمهوری و آقای جهانگیری معاون اول و شخص آقای اوحدی رییس بنیاد شهید از خانواده های شهدا و ایثارگر و آزاده هستند و اینها از افتخارات ما هستند و هر قدمی که برداریم، این قدم کوچک برای ما افتخار است.»

 

روحانی، تامین مسکن ایثارگران را یکی از دغدغه های دولت عنوان کرد و افزود: بعضی از خانواده های ایثاگران و شهیدان مسکن نداشتند یا اینکه مسکن داشتند اما مسکنشان مشکل داشت؛ امروز افتخار می کنیم ۲۵ هزار زمین برای ساخت ۲۵ هزار واحد مسکونی در اختیار بنیاد شهید قرار گرفته است و برخی طرح های مربوط به آن هم امروز افتتاح شد و برای آماده سازی این زمین ها کمک خواهیم کرد.

 

وی با بیان اینکه خانواده های شهدا برای ما بسیار ارزشمند هستند و کار بسیار بزرگی انجام داده اند، گفت: برخی فکر می کنند پرونده شهادت سال ۶۷ و بعد از اتمام دوران دفاع مقدس بسته شد ولی دیدیم که عده ای از عزیزان ما در سوریه، لبنان و عراق در دفاع از حرم اهل بیت(ع) فداکاری کردند و در پایان سال ۹۸، شاهد ظهور مدافعان سلامت در بیمارستان ها و دیگر مراکز درمانی و در مبارزه با بیماری کرونا بودیم که فداکاری بزرگی کردند.

 

رییس جمهوری تصریح کرد: ما در دنیا سرافکنده نیستیم و باوجود فشار و تحریم و اینکه راه رسیدن همه امکانات را به کشور ما بستند اما به لطف خدا سربلند هستیم و امروز تمام امکانات پزشکی مورد نیاز برای مبارزه با کرونا از نظر آی سی یو، ونتیلاتور و دارو را شرکت های دانش بنیان درست کردند و در بعضی زمینه ها، قدرت صادرات داریم و دولت هم باوجود فشارها، بودجه های لازم را تامین کرد و معوقات پرستاران را هم پرداخت کرد.

 

روحانی با بیان اینکه پرستاران و پزشکاران کار بسیار بزرگی انجام دادند، گفت: از آنجا که کادر درمان در وسط میدان مبارزه با کرونا هستند در اولویت دریافت واکسن های وارداتی قرار گرفتند.

 

وی در خصوص تامین واکسن برای عموم مردم نیز گفت: در داخل، هم برای تولید واکسن اقدامات خوبی صورت گرفته و حتما در سال آینده سه نوع واکسن ساخت داخل رازی، برکت و پاستور را در اختیار مردم خواهیم گذاشت و این واکسن ها اکنون تزریق می شود اما تا زمانی که اجازه واکسیناسیون عمومی داده شود، چند ماهی طول می کشد.

 

رییس جمهوری در پایان این مراسم، با اهدای لوح سپاس از تعدادی از خانواده های شهدای دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم و شهدای عرصه امنیت و سلامت قدردانی کرد.

 

امتیاز شما
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.