کد خبر : 6983
تاریخ انتشار : دوشنبه 3 آبان 1400 - 10:28
-

حزب الله: در دفاع از ثروت دریایی لبنان پیشتاز هستیم

حزب الله: در دفاع از ثروت دریایی لبنان پیشتاز هستیم
نماینده فراکسیون وفاداری به مقاومت در پارلمان لبنان تاکید کرد،کسانی که ادعا می‌کنند با جنگ اقتصادی ما را تضعیف خواهند کرد در توهم هستند.

آبان نیوز : «محمد رعد» رئیس فراکسیون وفاداری به مقاومت در پارلمان لبنان در مراسمی به مناسبت میلاد پیامبر اکرم (ص) در واکنش به فرافکنی‌های «سمیر جعجع» رئیس حزب نیروهای لبنانی و اتهامات وی و طرفدارانش علیه حزب الله و سید «حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله اظهار داشت، ما به گونه‌ای نیستیم که از کسی بخواهیم از ما عذرخواهی کند اما هر کسی که نسبت به سید ما اشتباه کرده وظیفه دارد که عذرخواهی کند. کسی که اشتباه کرده خودش میداند کیست؛ همان کسی که به تظاهرات مردمی با هدف تغییر قاضی پرونده انفجار بیروت که از مسیر صداقت در تحقیقات خارج شده بود، تجاوز کرد. دستگاه قضا می‌داند که چگونه با او برخورد کند اما زمانی که این فرد به دادگاه نظامی احضار شد گفت که من به دادگاه نمی‌روم.

محمد رعد در حالی که سخنان خود را خطاب به سمیر جعجع، بدون این که نامش را بیاورد ادامه می‌داد گفت، این چه منطقی است؟ شما دروغ می‌گویید و سخنانتان مخرب است. شما نه تنها به سید ما بلکه به کل کشور توهین می‌کنید و می‌خواهید که دروغ‌ها و نژاد پرستی خود را بپوشانید.

رئیس فراکسیون وفاداری به مقاومت در پارلمان لبنان تصریح کرد، حقیقت باید به وضوح روشن شود. شما عامل بحران در کشور هستید و دشمنان را علیه ما در کشور تحریک می‌کنید و مردم باید اینها را بدانند.

وی ادامه داد، من به همین به کلمات اکتفا می‌کنم اما ما در تعهد به همکاری با دیگران با عقل و خرد رفتار می‌کنیم.

«حسن عزالدین» نماینده فراکسیون وفاداری به مقاومت در پارلمان لبنان نیز در مراسم گرامیداشت دانشجویان موفق در منطقه قانا در جنوب لبنان به سخنانی درباره پرونده انفجار بیروت پرداخته و گفت، یک داستان کامل درباره انفجار بندر بیروت از ابتدا تا انتها وجود دارد که همه ادعاهای «طارق البیطار» بازپرس قضایی این پرونده را رد می کند.

حسن عزالدین ادامه داد، ۳ روایت درباره پرونده انفجار بندر بیروت از جانب نیروهای امنیتی با جزئیات کامل بیان شده؛ اما سوالی که اکنون به وجود می آید این است که چرا هیچ یک از این روایتها مورد توجه قرار نگرفت؟ همین امر علامت سوال‌هایی درباره عملکرد بازپرس قضایی پرونده به وجود می‌آورد. ما خواستار تسریع در روند تحقیقات و رعایت عدالت به منظور دستیابی به حقیقت کامل و مجازات همه کسانی که به هر نحوی در این جنایت دست داشته‌اند هستیم.

این نماینده حزب الله در پارلمان لبنان اشاره کرد، هیچ کس نتوانسته مقاومت را که سلاح و علم را همواره در دو خط موازی حمل می‌کرده است تضعیف کند؛ چرا که این مقاومت با عزم و اراده استوار و با آگاهی و معرفت و حکمت و بصیرت به هدف خود پایبند بوده است. کارشناسان در ارتش‌های عربی و آمریکایی و اروپایی نیز به این نبوغ مقاومت اعتراف می‌کنند که به لطف خداوند متعال موفق شد در جنگ سال ۲۰۰۶ و قبل و بعد از آن در برابر دشمنان پیروز شود.

وی افزود، مقاومت از سال ۱۹۸۲ همچنان به استواری خود ادامه داده و بر چالشها و تهدیدهای بسیار بزرگی غلبه کرده است. دشمنان در همه جنگهایی که علیه مقاومت به راه انداختند شکست خوردند و نتوانستند مقاومت را شکست دهند. آنها امروز سعی دارند با جنگ اقتصادی ما را تضعیف و تسلیم کنند. اما ما به آنها و همه کسانی که ادعا می‌کنند با جنگ اقتصادی می‌توانند ما را شکست ‌دهند می‌گوییم که در توهم به سر می برند. جنگ اقتصادی یکی از کثیف ترین جنگهاست و در سطح بین المللی ممنوع است؛ چرا که ارزشهای انسانی را نقض می کند.

حسن عزالدین تاکید کرد، مقاومت امروز نیز همچنان در محافظت از لبنان و ثروت نفتی و گازی آن و هر وجب از خاک این سرزمین پیشتاز است به همین دلیل دشمن جرات نمی‌کند به ثروت نفتی و گازی ما حمله کند. نه آمریکا و نه اسرائیل و نه هیچ طرف دیگری نمی‌تواند سیاست خود را به گونه ای به ما تحمیل کند که این حقوق را از لبنان بگیرد؛ چرا که ما صاحب حق هستیم و می توانیم از خلال مقاومت از حقوق خود دفاع و حمایت کنیم.

امتیاز شما
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.