کد خبر : 11169
تاریخ انتشار : دوشنبه 6 تیر 1401 - 10:49
-

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور:

مبنای مسافرگیری تاکسی‌ها با وجود فروکش کردن کرونا هنوز ۳ نفر است

مبنای مسافرگیری تاکسی‌ها با وجود فروکش کردن کرونا هنوز ۳ نفر است
مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: مبنای سوار کردن مسافر در تاکسی همان سه مسافر براساس ابلاغیه ستاد مقابله با کروناست و با وجود فروکش کردن کرونا هنوز این ابلاغیه به قوت خود باقی و لغو نشده است.

آبان نیوز |مرتضی ضامنی  افزود: در زمان اوج کرونا در کشور ازسوی ستاد مقابله با کرونا تصمیم گرفته شد که رانندگان تاکسی حداکثر ۳مسافر را سوار کنند و مبنای دریافت کرایه هم بر اساس ۳ نفر بود.

وی ادامه داد: در حال حاضر با رعایت مردم به پروتکل های بهداشتی و همچنین تلاش کادر درمان و تزریق واکسن شاهد کنترل کرونا و فروکش کردن آن در جامعه هستیم و زندگی و تردد در سطح شهرها به صورت عادی بازگشته است و شاهد تردد بیشتر درسطح شهر هستیم.

وی خاطرنشان کرد: با بازگشت به حالت کنترل شده کرونایی، سوال برخی از مسافر این است که آیا وضعیت سوارشدن مسافر در تاکسی ها به حالت قبل از کرونا برگشته است؟. که باید گفت، مبنای تعداد مسافرگیری در تاکسی ها همان سه مسافر است.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: البته در برخی از شهرداری ها شهرها هر دو حالت سه مسافر در زمان کرونا و چهار مسافر قبل از زمان شیوع کرونا لحاظ می شود و میزان کرایه تاکسی هم در این گونه شهرها براساس تعداد مسافرهای سوار شده خواهد بود.

درخواست اتحادیه تاکسیرانی از شورای ترافیک برای باقی ماندن مبنای مسافرگیری ۳نفر

ضامنی اعلام کرد: البته ما در اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور به شورای ترافیک پیشنهاد داده ایم که مبنای تعداد سوارکردن حداکثر مسافر در تاکسی همان سه نفر باقی بماند.

وی ادامه داد: دلیل این پیشنهاد از سوی اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور این است که در همه دنیا استفاده از تاکسی به عنوان یک کالا واز نوع خدمات لوکس قلمداد می شود و هدف این است که تاکسی به جایگاه خود برسد، هرچند در کشور ما تاکسی به عنوان یک وسیله حمل و نقل عمومی است و حتی در چندسال پیش تاکسی ها تا ۵ نفر هم مسافر را جابه جا می کردند.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور تصریح کرد: با توجه به تجاربی که از نظر بهداشتی و کاهش سرایت بیماری در زمان کرونا کسب کردیم از سوار کردن حداکثر سه مسافر در تاکسی استقبال می کنیم، اما از آنجایی که در شرایط سخت اقتصادی شاید رانندگان تاکسی متضرر شوند، مبنای دریافت کرایه از مسافر همان سه نفر مسافر خواهد بود./ایرنا

امتیاز شما
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.